مناسبت ها

صفحه اختصاصی امیرالمومنین علیه‌السلام

ویدئو کلیپ های بیانات آیت الله سید علی محمد دستغیب راجع به امیرالمومنین علیه‌السلام

 
 

 

فایل های صوتی بیانات آیت الله سید علی محمد دستغیب راجع به امیرالمومنین علیه‌السلام


 

گزیده متن های بیانات آیت الله سید علی محمد دستغیب راجع به امیرالمومنین علیه‌السلام

صفحه اختصاصی امیرالمومنین علیه‌السلام 2 صفحه اختصاصی امیرالمومنین علیه‌السلام 3 صفحه اختصاصی امیرالمومنین علیه‌السلام 4

محبّت امیرالمومنین 

بزرگ‌ترین سرمایه‌اى که در این دنیا به ما عطا گردیده، محبّت امیرالمومنین است ، این محبّت مایه‌ى راحتى دنیا و آخرت است. محبّ على را چه باک از اوضاع پس از مرگ و قیامت؟ این محبّت با روح و قلبمان عجین شده است.

نشانه محبّت همین است که نماز مى‌خوانید؛ روزه مى‌گیرید؛ گناه نمى‌کنید یا فورآ توبه مى‌کنید. این‌ها همه به خاطر محبّت حضرت على است؛ صفا و صمیمیت درونتان، از محبّت حضرت على است؛ این‌ها صفاتی است که بر اثر ازدیاد محبّت، در شما تجلى یافته است.

حضرت آیت الله سید علی محمد دستغیب در تفسیر سوره اعراف

محبت امیرالمومنین علیه السلام


محبّت و عشق على علیه السلام

از مولا على علیه السلام مى‌خواهیم دوستى و عشق خود را که از هر چیزى بهتر است، نصیب ما فرماید. همیشه مى‌خواهیم و مى‌گوییم: خداوند ما را به عشق شما زنده بدارد؛ به عشق شما بمیراند و به عشق شما محشور کند.

مهم براى ما همین است؛ یعنى محبّت و عشق على علیه السلام؛ همراه این عشق، محبّت خداى تعالى، پیامبر، سایر ائمه اطهار علیهم السلام و مردم است. مولا على علیه السلام دلسوز مردم بود، اگر عشق او بیاید، عشق مردم هم مى‌آید و انسان درست مى‌شود.

محبّت و عشق على علیه السلام
محبّت و عشق على علیه السلام

سخاوت مولا على علیه السلام

مولا على علیه السلام در مدت 25 سال خانه نشینى، معمولاً در اطراف مدینه چاه مى‌کند و نخل مى‌کاشت، بعد هم همه را وقف فقرا و مستمندان مى‌کرد. هنوز آثار و بقایاى این چاه‌ها در اطراف مدینه به عنوان «آبار على» وجود دارد. از معاویه ملعون نقل شده است که اگر على خانه‌اى از کاه و خانه‌اى از طلا داشته باشد، اول خانه طلا را در راه خدا انفاق مى‌کند و بعد خانه کاه را.

این جود سخاوت پروردگار بود که در وجود مولا على ظاهر گشت. این همه انسان‌ها، مخلوق خدا هستند؛ از رحمت او روزى مى‌خورند و زندگى مى‌کنند، امّا جز اندکى، کسى او را پرستش نمى‌کنند و حتّى با او دشمنند، امّا خداوند سایه‌ى رحمتش را از آنان نمى‌گیرد و باز هم اسباب زندگى و آسایش آنان را فراهم مى‌کند. این است کرم و جود خداوند.

سخاوت مولا على علیه السلام
سخاوت مولا على علیه السلام

طلب از امیرالمومنین علیه السلام

هر کس هر چه از امیرالمومنین بخواهد ایشان دریغ نمى‌کنند اما بهتر این است که انسان ،طالب معنویات و بصیرت باطنى باشد و البته استقامت و تلاش در این راه لازم است.

هر کس به اندازه ظرفیّت و استعداد خود از امیرالمومنین بهره مى‌گیرد و اگر بعضى افراد پس از تلاشى مختصر، به آنچه خواسته‌اند دست نیابند، یا در نیّت و طلب خود جدیّت نداشته‌اند و یا در تلاش خود کوتاهى و کم کارى نموده‌اند.

 حضرت آیت الله سید علی محمد دستغیب در تفسیر دعای جامعه

طلب از امیرالمومنین علیه السلام


 

سخنرانی‌های آیت الله سید علی محمد دستغیب راجع به امیرالمومنین علیه‌السلام

سوره حج آیه ۲۹ | جلسه ۱۴ (میلاد امیرالمومنین علیه‌السلام)

سوره مومنون آیه ۹ تا ۱۱ | جلسه ۳ | عید غدیر

رمضان المبارک ۱۴۰۱


 

قرائت خطبه پیامبر اکرم (ص) در روز غدیر 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
ضبط پیام صوتی

زمان هر پیام صوتی 5 دقیقه است