مناسبت هاذکرالصالحین

صفحه اختصاصی سالگرد شهادت شهید آیت الله سید عبدالحسین دستغیب

به مناسبت ۲۰ آذر سالگرد شهادت شهید آیت الله دستغیب

شهادت شهید آیت الله دستغیب

اختری تابناک از آسمان علم و تقوا، زهد و ورع، حکمت و عرفان، غروب کرد امّا غروبی که از هر طلوعی درخشندگی‌اش بیشتر است و هرروز بر شعاعش می‌افزاید آن شمع فروزانی که می‌سوخت و با سوختنش به اطرافش نور و حرارت می‌داد، خاموش شد امّا آن خاموشی که از هر گویایی گویا‌تر است به‌طوری‌که ایده‌اش هدفش، مقصد و مقصودش، محبوب و راهش را بیشتر و بهتر می‌آگاهاند و روزبه‏‌روز بر ارشادش می‌افزاید. سخنوری ماهر و نویسنده‌ای توانا و خطیبی شهیر و عالِمی عامل از میان ما رخت بربست امّا طنین صدایش و قلم شیوایش گوش‏ها و دیده‌های ما را نوازش می‌دهد، خاطراتش ماندنی و آثارش جاودانی است.

شهید مظلومی که یک‌عمر با قدم و قلم و بیان و همۀ وجودش درراه خدا و برای بهرۀ خلق خدا بود و جانش را نیز درراه خدا و دین خلق خدا فدا کرد امّا جانی تازه یافت و زندگانی جاودانه. آری زندگان‌اند و نزد پروردگارشان روزی می‌خورند. خونش از بیانش رساتر و بدن صدپاره‌اش از نوشته‌هایش برای اسلام و انقلاب جمهوری اسلامی و به‌طورکلی امّت اسلام نافع‌تر بود.

 

کلیپ مجذوب رب به مناسبت سالگرد شهادت شهید آیت الله دستغیب

 

 

سخنان حضرت آیت الله العظمى نجابت رحمه الله درباره شهید آیت الله دستغیب

 

«حضرت آیت الله شهید سیّد عبد الحسین دستغیب از نوادر دهر و از استوانه‌هاى فقه و اجتهاد بودند. ایشان از مرشدان راه حق و حقیقت و از پویندگان طریق معرفت و از عاملان واقعى به قرآن و سنّت و از واصلین به حضرت دوست بودند. این بزرگوار مزیّن به تاج المعرفه یعنى به واسطه نورانیت خودشان، نورانیت هر شىء را متوجّه بود و معنى «لا اله اِلّا الله» را فهمیده بود که این کمال انسان طالب است.»

 

سخنان حضرت آیت الله سید علی محمد دستغیب درباره شهید آیت الله دستغیب

شهید آیت الله دستغیب به تعبیر حضرت آیت الله العظمى نجابت، از مرشدان راه حق و حقیقت و از پویندگان طریق معرفت بود. «مرشد» یعنى ارشاد کننده و هدایت کننده. «راه حق» راه بندگى خدا و در مقابل باطل است. مظهر باطل، هواى نفس است و مرشد راه حق، از باطل و از هواى نفس دور است؛ لذا فرمود :

«فأمّا مَن کان مِنَ الفُقَهاء صائنآ لِنَفسِه حافِظآ لِدینِه مُخالِفآ عَلى هَواه مُطیعآ لأمرِ مَولاه فَلِلعَوامِ أن یُقَلِّدوه»

«امّا از میان فقها، کسى که نفسش را کنترل کند، نگهدارنده دینش باشد، با هواى نفس مخالفت کند و امر مولایش را اطاعت نماید؛ پس بر مردم است که از وى تقلید نمایند.»

فقیه واقعى از باطل بیرون آمده، از مجاز، خیال و توهم گذشته است.

شهید آیت الله دستغیب به معناى واقعى از پویندگان طریق معرفت و واصلین به حضرت دوست بود. ایشان از ابتداى جوانى در پى رضاى خدا بود و در اثر طلب صحیحى که داشت، خداوند، مرحوم آیت الله قاضى و آیت الله انصارى را سر راه او گذاشت. وقتى خدمت این بزرگواران رسید، فرمود با دیدن ایشان، امام معصوم را شناختم. یعنى با دیدن کسانى که خود را خاک پاى امام زمان مى‌دانند، پى به بزرگى امام عصر مى‌برد.

«واصل به حضرت دوست» کسى است که به خداى تعالى متّصل شده؛ یعنى فهمیده که هیچ ندارد و این فهم براى همیشه در جانش رسوخ کرده است. واصل به معناى خدا شدن نیست بلکه به معناى بنده خدا شدن است.

شهید دستغیب و سید علی محمد دستغیب

کرامات شهید دستغیب

فرزندان شهید دستغیب

 

 

 

 

 

 

 

 

 

سخنرانی آیت الله سید علی محمد دستغیب به مناسبت سالگرد شهادت شهید محراب آیت الله سید عبدالحسین دستغیب

 

موعظه شب جمعه شهید آیت الله دستغیب 

 

فایل صوتی موعظه شب جمعه شهید آیت الله دستغیب 

 

مناجات و روضه خوانی شهید آیت الله دستغیب 

  • کسانی که به حدّ عقل رسیده‌اند و أولوالألباب شده‌اند، تنها حاجت، هدف و سعی آن‌ها «عاقبت بخیری» است.
  • باید دانست که عاقبت بخیری یعنی چه. أولوالألباب می‌فهمند که اگر در ساعت مرگ در روح و ریحان باشند، پس نتیجهٔ زندگانی خود را گرفته‌اند…یعنی اوّلِ خیر و سعادتش، مرگ اوست…
  •  ای کسانی که آرزو دارید عاقبتتان بخیر شود، هشت موضوع را خداوند در قرآن برای کسانی که «لهم عقبی الدار» دارن ذکر فرموده…
  •  

فایل صوتی مناجات و روضه خوانی شهید آیت الله دستغیب 

 

 

بخش هایی از مستند حدیث سرو درمورد زندگانی شهید دستغیب

 

بخش اول

 

بخش دوم

 

بخش سوم

 

بخش چهارم

 

بخش پنجم

 

بخش ششم

 

خرید اینترنتی کتاب مجذوب رب

خرید کتاب مجذوب رب

 

 

نگاهی به شخصیت، زندگی و آثار ارزشمند سومین شهید محراب حضرت آیت‌الله حاج سید عبدالحسین دستغیب

جهت خرید کتاب مجذوب رب اینجا کلیک کنید.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
ضبط پیام صوتی

زمان هر پیام صوتی 5 دقیقه است