پاسخ پشتیبان

 • شعائر

  بسم الله الرحمن الرحیم

  محضر مبارک مرجع عالیقدر جهان تشیع حضرت آیت الله دستغیب دامت برکاته

  با عرض سلام و تحیت و آرزوی قبولی طاعات، نظر مبارک جنابعالی پیرامون ذکر مصائب آل الله علیهم السلام من جمله هجوم به بیت وحی و جراحت و شهادت حضرت زهرا علیها السلام و سقط شدن حضرت محسن بن علی علیهما السلام -چنان که منافاتی با وحدت نداشته باشد- چیست؟

 • احکام

  زنی که بچه ی ۲ماهه سقط کرده حکم نمازش چگونه است؟ 

 • PDF

  احتیاج به نسخه PDF کتابهای ایت الله نجابت دارم. (خارج از کشور هستم)

 • زمان ولوج روح در جنین ودیه آن

  سلام علیکم، زمان ولوج روح در جنین ودیه آن چقدرست؟ تشکر

 • سوال شرعی در مورد بازار فارکس

  با سلام

  می خواستم نظر آیت الله دستغیب رو در مورد بازار فارکس بدونم

  با تشکر

 • نگاه کردن

  باسلام حکم نگاه کردن به زنان مسلمانی که کشف حجاب کرده اند چیست؟ همچنین حکم نگاه کردن به زنان مسلمان در فیلم ها که اکثرا بد حجاب هستند چیست؟و همچنین حد متعارفی که برای نگاه کردن به اهل کتاب در رساله ذکر شده چقدر است؟

 • پزشکی

  با سلام و عرض ادب خدمت شما مرجع عالی قدر

  بنده در حال تحقیق راجع به اقلیت های جنسی هستم و طی این تحقیق به مسائلی پیرامون این افراد و گرایشاتشان برخوردم و برای رفع ابهام از آنها لازم دانستم نظرکلیه ی اساتید و مراجع وقت را در این موضوع جویا شوم.

  نخست می خواهم بدانم با توجه به اینکه اسلام دین کاملی است و خود در ریز روابط زناشویی وارد شده، و از نظر من معنای حیا در دین با حیایی که امروزه در جامعه ی ما مطرح است کاملا متفاوت است چرا که اگر این تابو ها در دین بود هرگز پیامبر در این مسائل اینگونه ورود نمی کردند و هرگز زنی اجازه و جسارت ابراز نیاز برای ازدواج را به خود نمی داد، و اینکه اسلام برای تمام انسان هاست آیا در باره ی اقلیت های جنسی حدیث و روایطی در دست هست؟ و یا با توجه به ازدیاد این امر در جامعه آیا مراجع دغدغه ی تحقیق درباره ی این طیف وسیع گرایشات و تمایلاتی که بصورت علمی در جهان ثابت شده است را دارند یا تنها با حرام دانستن از آن عبور کرده اند؟ البته بنده در این باره به یک حدیث در تشخیص زن یا مرد بودن جهت دوجنسه هایی که هر دو آلت زنانگی و مردانگی را دارند برخودم، اما می خواهم بدانم آیا در رابطه با سایر اختلالات شخصیتی و گرایشات مانند: ترنس ها، گی ها، لزبین ها و… نیز احادیثی در دست هست.

  از طرفی اشخاص معروف و حتی بزرگی در طول تاریخ با این گرایشات وجود داشته اند و برخورد آنها با این گرایش متفاوت بوده است. گاهی در پی درمان و نگرفتن نتیجه به خودکشی رسیده اند و گاه آن را پذیرفته و زندگی عادی خود را سپری کرده اند.

  طبق تحقیقات اندکی که انجام دادم دریافتم تا کنون برای گرایش و تمایلات جنسی افراد ۱۵ نوع ذکر شده ، یکی از سوالاتی که برایم مطرح شده اینکه در چه صورت از نظر شرع روابط این افراد خالی از اشکال می شود؟

  انسان های عادی به جنس مخالف خود حس دارند اما گرایش و تمایلات این افراد متفاوت است اما متاسفانه بخاطر گناه شمردن اصل وجودشان این نوع افراد اکثرا از دین و مذهب فاصله گرفته و در روابط متعددی هستند. همان طور که زن و مرد باید یک رابطه را داشته باشند آیا آنها نیز باید وارد رابطه ای شوند که از نظر روحی و جنسی ارضاء شده و به آرامش می رسند؟

  اگر لزبین ها را مورد بررسی قرار دهیم، دو لزبین می توانند با هم باشند اما دو گی چطور؟ یک سر رابطه ی گی پسر است و حکم او چه می شود؟ یا ترنس ها که بصورت علمی اختلال هویتی آنها ثابت شده است و عمل تطبیق جنسیت برای اکثر آنها مخصوصا در جامعه ی ما امری حیاتیست اما نظر مراجع گاهی متفاوت است؟ 

  این افراد در جوامع مختلف از جمله جامعه ی ما وجود دارند و انکار نا پذیرند. شاید با روشن شدن وضعیتشان و قرار گرفتن چهار چوب درستی برای زندگی عادی و جنسی آنها بتوان هم سلامت جامعه و هم راحت تر شدن زندگی آنها را رقم زد.

  امروزه شاید آشکار تر شده باشند اما همواره بوده اند اما بخاطر مردم و رفتارشان بسیاری، یا خودکشی یا خود سانسوری کرده یا از ایران و دین گریخته اند. شاید ۱۵ نوع گرایش در دین نگنجد و تعدادی حرام مطلق باشد ولی کاش برای کسی که تمایلاتش واقعی باشد و تغییر ناپذیر، چاره ای سنجیده شود.

  لطفا درباره ی این نوع افراد، گرایشاتشان، سوالات مطرح شده و هر آنچه برای من و این افراد مناسب می دانید در پاسخی که بعنوان سند در تحقیقاتم مورد استفاده قرار خواهم داد ذکر کنید.

  با سپاس فراوان

دکمه بازگشت به بالا
ضبط پیام صوتی

زمان هر پیام صوتی 5 دقیقه است