شهدا

طلبه شهید عمّار رستگار

 

طلبه شهید عمّار رستگار 1

عمّار انقلاب

شهید حجّه‌ الاسلام و المسلمین عمّار رستگار

 

حجّه ‌الاسلام و المسلمین عمّار رستگار عطیّه‌ای الهی بود که خداوند او را به پدر و مادری بزرگوار که به حقّ لایق این‌چنین فرزندی بودند عطا کرد. کودکی با استعدادِ خاصّ و مثال زدنی از همان کودکی سروگردنی از هم سن و سال‌های خود بالاتر بود و دوران درسی را با رتبه خوب طی کرد با ورود به حوزه‌ی علمیه‌ی امام صادق (علیه السلام)  خیلی زودتر از همدرسانش دروس را تمام کرد و به مراحل بالاتر می‌رفت. نبوغ و فهم بالای عمّار در شهرمقدس قم، عمّار را مورد توجه علما و بزرگان علم کرده بود. چنان‌چه یکی از اساتید درس او در قم مرجع عالیقدر حضرت آیت اللّه صانعی«حفطه اللّه تعالی» در حق او چنین می‌گوید:

«و چه  زیبا در دوران زندگی کوتاهش در حوزه‌ی علمیه‌ی قم زندگی نمود و از نور تقوی و علم، قلب خود منوّر و خود را آماده رسیدن به فوز عظیم شهادت نمود.»

او که سیراب از مشرب حق جو و انقلابی استادش حضرت آیت اللّه سیّد علی‌محمّد دستغیب«مدظله‌العالی» بود نبوغ علمی‌ را نه برای فخر که سلاحی برای دفاع از حق می‌دانست. چنان‌چه بارها به درسِ شخصی که با امام مشکل داشت می‌رفت و در حین درس از امام و نهضت به حقّش دفاع می‌کرد وبا ادّله از او پاسخ می‌خواست که چرا با امام مخالفت داری؟ تا در نهایت یک روز شاگردان آن شخص، عمار را از مجلس درس بیرون کردند.

عمّار در عین فهم عمیق در مسائل علمی و اصولی، ولی روحی متواضع داشت و بنده‌ای ذلیل  در برابر خدای خود و دوستان حضرتش بود و این گونه با معبودش سخن می‌گفته.

«این عبد ذلیل و گنه کار و مسکینِ خدا که احساس می‌کنم اگر در جمعی، گروهی مؤمن دعا کنند و مستجاب نشود علّتش را وجود خودم در جمع می­بینم ولی بارالها! حاضرم سوگندها یاد کنم که عشق به بندگی تو و عشق به رسول تو و اهل‌بیت پاکش صلوات اللّه علیهم اجمعین و دوستان و اولیاء تو سراسر وجودم را فرا گرفته و شنیده­ام که روایت کرده­اند از حبیب و رسول شما که، من أحبّ شیئاً حشره اللّه معه و لو کان حجراً»

و او محبوب خود را در همین وصیت نامه امام و استادش معرفی می‌کند و برای ایشان دعا می‌کند:

«به نظر این حقیر کسی را که در استان فارس عاشق امام و انقلاب یافته­ام حضرت حجّه‌الاسلام و المسلمین سیّد علی‌محمّد دستغیب«مدظله‌العالی» است که خداوند برای حزب اللّه حفظش کند از هر جهت شایسته است.»

باز در وصیتی دیگر می‌آورد:

«اهالی محترم استان فارس و حزب اللّه و طلاب، خود مستحضر هستند که اخلاص و تعبد به امام و امید امام در وجود چه کسی دور می­زند. خود مشاهده می‌کنید که کیست که هم پای بچه­های حزب اللّه در همه صحنه­ها است چه در مظلومیّت‌های پشت جبهه­شان و چه در جبهه­شان و خود می­دانید که بسیاری از شهدای عزیز ما نسبت به ایشان سفارش نموده­اند.

و این حقیر هم حسب این‌که بیشترین عاملی را که در حرکتم در خط مقدّس امام و امید امام مؤثر بوده است این وجود مبارک بوده است. البته ارزشی که برای این حقیر دارند بواسطه تعبّدشان به امام و امید امام حضرت آیت اللّه منتظری است خودشان می­فرمودند: که اگر امام دستور فرمایند که دستگیرشان کنند می‌دانند که آقا امام زمان«عج» با این کار راضی می‌باشند. این استاد عظیم و محترم و امید دل حزب اللّه استان حضرت حجّه‌الاسلام و المسلمین سیّد الاعلام حاج سیّد علی‌محمّد دستغیب«حفظه اللّه تعالی» می­باشند. امید است که استفاده از ایشان را،همه بالاخص طلاب عزیز از دست ندهند.»

تواضع،معرفت الهی و شهامت در دفاع از حقّ این طلبه فاظل را با درک اسرار عالم بالا و درجات شهداء و صدقین  با عرشیان آشنا نمود وتسلیم در برابر خداوندِ صاحب قدرت در صف اولیاء اللّه قرار داد و آرزویی را که عمری برایش لحظه شماری کرده بود با وصال حضرتش به پایان رساند و در عملیات غرور آفرین والفجر هشت با شهادت به محضر محبوبش شرفیاب نمود.

روحش شاد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا
ضبط پیام صوتی

زمان هر پیام صوتی 5 دقیقه است